המדריך האולטימטיבי של תאורת ביטחון

תאורת ביטחון היא מרכיב חיוני כאשר רוצים לאבטח מקומות שונים כגון: מתחמי מגורים, מתקנים תעשייתיים, מוסדות ציבוריים, בתי מלון,  רחובות, גדרות ועוד. תאורת ביטחון משמשת גורם מרתיע מפני פשיעה ומשפרת את הבטיחות של נכסים למגורים ולמסחר. על ידי הארת שטחים חיצוניים של מבנים, התאורה מפחיתה את הסבירות להסגת גבול, פריצה ופעילויות פליליות אחרות. בנוסף, היא משפרת את הנראות עבור מערכות ניטור ומעניקה תחושת ביטחון לאנשים.

כאשר רוצים להתקין תאורת ביטחון, רצוי להשתמש בתאורה סולארית שמבטלת את התלות במערכת החשמל הסטנדרטית. במצבים של עלטות או הפסקות חשמל ממושכות, תאורת ביטחון סולארית ממשיכה לעבוד כסדרה.

 

יתרונות חשובים של תאורת ביטחון

  • הרתעת פושעים – תאורת ביטחון פועלת כגורם מרתיע גלוי ומקשה על פולשים להתקרב לנכס, מבלי שיבחינו בהם. אזורים מוארים ממגנטים אליהם פחות פושעים, אשר מעדיפים לפעול בחסות החשיכה. נוכחותה של תאורת ביטחון מאותתת שהמקום נמצא תחת מעקב.
  • מעקב מוגבר – תאורה נאותה משפרת את היעילות של מצלמות מעקב ומספקת צילומים ברורים יותר, למקרים בהם יש צורך לאתר חשודים. כמו כן, ניתן לזהות ביתר קלות פעילויות חשודות או להגיב באופן מיידי.
  • מניעת תאונות – כאשר מאירים  היטב כבישים, שבילים ודרכי גישה, מפחיתים את הסיכון לתאונות ופציעות. זהו יתרון משמעותי באזורים בהם יש תנועה ערה של אנשים. תאורת ביטחון איכותית, שומרת על ביטחונם של תושבים, אורחים או אנשים שעובדים במקום והם יכולים לנוע בבטחה בשעות הלילה.
  • מצבי חירום – במצבי חירום, כגון הפסקות חשמל, עלטות ממושכות  או אסונות, תאורת ביטחון יכולה לספק נראות יעילה. גופי תאורה המופעלים על ידי השמש ממשיכים לפעול גם בהיעדר חשמל מאחר והם אינם תלויים בו. תאורת ביטחון לד אינה תלויה בגורם חיצוני ואף אינה זקוקה לקרינה ישירה וארוכה מהשמש. בזכות מעט אור, היא צוברת אנרגיה בסוללות שיכולות לתפקד באופן רציף וללא תקלות.

 

מקומות בהם חשוב להתקין תאורת ביטחון

  • בתי מגורים – בעלי בתים מתקינים, לעיתים קרובות, תאורת ביטחון סביב הבית, תוך התמקדות בנקודות כניסה כגון: דלתות, חלונות ושערים. תאורת ביטחון יעילה גם לגינות, ברכות ושבילי גישה. כך, היא מרחיבה את האפשרות להשתמש במקום גם בשעות החשיכה.
  • אזורי מסחר ותעשייה – עסקים רבים משתמשים בתאורת ביטחון על מנת להבטיח את שלומם של העובדים. אזורי חניה ושבילי גישה מוארים, מפחיתים את הסיכון לגניבות, ונדליזם והטרדות. תאורה חיצונית של מבנים מסחריים, כולל רציפי טעינה ואזורי אחסון, מסייעת בהגנה על נכסים יקרי ערך ומהווה גורם מרתיע מפני כל פעילות פלילית. תאורה איכותית בשבילי גישה וכניסות למבנים שונים, משרה על אנשים תחושה של רוגע.
  • גדרות וגבולות – תאורת גדר ביטחון היא בעלת  תפקיד משמעותי  בשמירה על גבולות של שטחים ציבוריים ופרטיים. גדרות המפרידים בין שטחים חקלאיים, ציבוריים ופרטיים חייבים להיות מוארים בצורה יעילה על מנת להגן על האזור בצורה הטובה ביותר.

 

איכויות ייחודיות של תאורה  סולארית

  • מקור אנרגיה מתחדשת – גופי תאורה סולאריים קולטים אנרגיה מהשמש ובכך, למעשה, מתבטלת לחלוטין התלות שלהם ברשת החשמל. נורות הלד הסולאריות ממשיכות לתפקד ללא כל בעיה ולכן, כאשר רוצים לשמור על מקום מואר ובטוח לאורך כל שעות החשיכה, עדיף להשתמש בתאורה סולארית.  תאורת ביטחון הפועלת על מערכת סולארית, אינה זקוקה לקרינה גבוהה של שמש והיא יכולה לאגור אנרגיה שמספיקה לה לשעות רבות. כאשר מדובר בתאורת ביטחון, יש חשיבות עצומה לעובדה שהתאורה עובדת באופן עצמאי.
  • קלות התקנה ותחזוקה – מערכות תאורת ביטחון סולאריות קלות יותר להתקנה מאחר ואינן דורשות חיווט נרחב או חיבור למערכת חשמל. תאורה זו אידיאלית למיקומים מרוחקים או כאלה שקשה להגיע אליהם. תאורה סולארית דורשת פחות תחזוקה, עמידה בתנאי מזג אוויר קשים והרכיבים שלה עמידים לאורך זמן.

 

דרכי האור – שירותים מקצועיים לענף החשמל והתאורה

החברה שלנו היא חברה פרטית הפועלת בענף החשמל והתאורה מזה שנים רבות. אנו עוסקים ביבוא, ייצור ושיווק של מגוון רחב של מוצרים ואביזרי תאורה. כיום, אנו מתמקדים בתאורה הסולארית, המסמלת עידן חדש של עתיד ירוק יותר ושמירה על איכות הסביבה. אנו הנציגים הבלעדיים  בישראל של גופי תאורה מתוצרת LEADRAY, המשמשים לתאורת גן, רחוב ושבילים. גופי התאורה שלנו פועלים בטכנולוגיה חדשה, מוצרינו הם מהטובים והאיכותיים ביותר בעולם עם אחריות ואמינות לשנים. אצלנו תוכלו לרכוש את כל מה שנדרש לתאורת רחוב, תאורת גנים, תאורת שלטים ותאורת ביטחון.

אנו דוגלים במתן שירות אישי ומקצועי, תמחור ריאלי ואחריות מקיפה על כל המוצרים. המקצועיות שלנו היא חסרת פשרות ונשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם להתאים את התאורה הנכונה ביותר עבורכם.

לפרטים נוספים והזמנות, פנו אלינו בטלפון 02-6730822 או באמצעות המייל [email protected].