כל מה שחשוב לדעת על יתרונות תאורת לד

תאורת לד היא אחת הבחירות המועדפות עבור פתרונות תאורה למגורים ועסקים. טכנולוגיה זו, הידועה ביעילות האנרגטית ובאורך החיים שלה, מציעה יתרונות רבים על פני תאורת ליבון ופלורוסנט מסורתית. נורות לד, לא רק חוסכות באנרגיה אלא גם מספקות תאורה איכותית והן השקעה מצוינת לאנשים שרוצים לשדרג את התאורה הקיימת. יחד עם זאת, כמו לכל טכנולוגיה, גם לתאורת לד חסרונות, שיש לתת עליהם את הדעת. לכן, לפני שבוחרים תאורה, בין אם לבית או למשרד, חשוב להכיר את היתרונות והחסרונות על מנת לעשות את הבחירה המתאימה ביותר.

 

יתרונות תאורת לד

  • חסכון באנרגיה וכסף – אחד היתרונות הבולטים של תאורת לד הוא החיסכון המשמעותי בצריכת החשמל. נורות לד צורכות עד 90% פחות אנרגיה בהשוואה לנורות מסורתיות, מה שמוביל לחיסכון ניכר בחשבון החשמל לאורך זמן. בנוסף, אורך החיים של נורות לד ארוך בהרבה ויכול להגיע עד 50,000 שעות. כלומר,  פי 5 ויותר לעומת נורות פלורוסנט או הלוגן.
  • ידידותית לסביבה – תאורת לד היא הבחירה האקולוגית הנכונה. הפחתת צריכת החשמל מובילה לפליטת פחמן נמוכה יותר  ובכך תורמת להפחתת ההשפעה על שינויי האקלים. יתרה מזאת, נורות לד אינן מכילות חומרים מסוכנים כמו כספית, הנמצאת בנורות פלואורסנט, ולכן הן מהוות פתרון ירוק יותר.
  • עמידות ואמינות – נורות לד עמידות יותר בפני זעזועים, מכות ותנאי מזג אוויר קיצוניים בהשוואה לנורות מסורתיות. הן מתאימות לשימוש חיצוני ופנימי, ומספקות תאורה אמינה לאורך שנים, ללא צורך בתחזוקה תכופה או החלפה.
  • גמישות בעיצוב ומגוון יישומים – תאורת לד מציעה מגוון רחב של אפשרויות עיצוב, עם מבחר רחב של צבעים, גוונים ודרגות שונות של עוצמה. ניתן להתאים את התאורה לצרכים האישיים, ליצור אווירה מיוחדת ואף לשלוט בעוצמת התאורה באמצעות עמעום.

 

תאורת לד חסרונות

  • עלות ראשונית גבוהה – למרות החיסכון לטווח הארוך, העלות הראשונית של התקנת תאורת לד עשויה להיות גבוהה יותר, בהשוואה לאופציות אחרות. עם זאת, המחירים ירדו משמעותית בשנים האחרונות  וההשקעה משתלמת בהחלט, בזכות החיסכון בחשמל ואורך החיים הארוך של הנורות.
  • רגישות לטמפרטורה – ביצועי תאורת לד עלולים להיפגע בטמפרטורות סביבה גבוהות. במקרים כאלה, יש צורך להתקין מערכות קירור על מנת למנוע נזק ולשמור על תפקוד אופטימלי של הנורות.
  • אור כחול בוהק – נורות לד, בייחוד בגוונים קרים, פולטות יותר אור כחול אשר עלול לגרום לאי נוחות או עייפות,  במקרים מסוימים. כמו כן, בוהק מתאורת לד עשוי להפריע במצבים מסוימים, כמו בעת צפייה במסכים או בזמן נהיגה בלילה.
  • מגבלות בשימוש עם עמעמים מסורתיים – לא כל נורות הלד מתאימות לשימוש עם עמעמים רגילים. במקרים אלו, יש להתקין עמעמים ייעודיים לתאורת לד על מנת להפיק את מלוא היתרונות שהטכנולוגיה מציעה.

 

דרכי האור – שירותים מקצועיים לענף החשמל והתאורה

חברת דרכי האור בע”מ היא חברה פרטית הפועלת בתחום החשמל והתאורה מזה שנים רבות. החברה שלנו עוסקת ביבוא, יצוא ושיווק של מוצרים ואביזרי תאורה מתקדמים. שנים של ניסיון בתחום הביאו אותנו לבחור ולהתמקד בתחום התאורה הסולארית.

אצלנו תוכלו למצוא את המוצרים המובילים בתחום של תאורת רחוב, תאורת גנים, תאורת שלטים ועוד. החברה שלנו חרטהה על דגלה ולהיות מעורבת בתהליך ההשבחה לעתיד. גופי התאורה קיימים במלאי מחסני החברה ומסופקים לכל חלקי הארץ

צוות המומחים שלנו ישמח לענות על כל שאלה, לספק ייעוץ מקצועי ולסייע בבחירת פתרון התאורה האופטימלי עבורכם. אל תהססו ליצור איתנו קשר עוד היום.

לפרטים נוספים, אנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר בטלפון 02-6730822 או במייל [email protected].