פתרונות סולאריים – יתרונות ויישומים חשובים

בשעה שהעולם מתמודד עם השפעות שינויי האקלים, האנרגיה הסולארית היא פתרון מרכזי לייצור חשמל בר קיימא. פתרונות סולארים רותמים את אנרגיית השמש ומציעים מקור חשמל בלתי נדלה וידידותי לסביבה. הרבגוניות של הטכנולוגיה הסולארית הופכת אותו מתאים למגוון יישומים, החל ממערכות חשמל למגורים או מבנים מסחריים ועד לחוות סולאריות בקנה מידה גדול. לפתרונות הסולאריים השונים יש יתרונות משמעותיים ויישומים שחשוב לתת עליה את הדעת.

חשמל ירוק מתייחס לאנרגיה המופקת ממקורות מתחדשים וברי קיימא, שההשפעה שלהם על הסביבה היא מינימלית. בניגוד לחשמל המוכר, אותו מפיקים מדלקים מאובנים, חשמל ירוק אנרגיה סולארית מגיע מתהליכים טבעיים אשר מתחדשים כל העת.

 

יתרונות משמעותיים של פתרונות סולאריים

 • אנרגיה סולארית מפחיתה משמעותית פליטה של גזי חממה, בהשוואה לדלקים מאובנים רגילים. באמצעות המרה של אור השמש לחשמל ללא בעירה, מערכות של אנרגיה סולארית עוזרות למתן את שינויי האקלים. שימוש בפתרונות סולאריים תורם למים ואוויר נקיים יותר מאחר והוא מבטל את המזהמים הקשורים לפחם, נפט וגז טבעי.
 • השמש מספקת אספקה אינסופית של אנרגיה, מה שהופך את האנרגיה הסולארית למשאב המתחדש כל הזמן. בניגוד לדלקים מאובנים, אנרגיה סולארית יכולה להיות זמינה במשך מיליארדי שנים. שימוש באנרגיה סולארית מפחית את התלות במקורות אנרגיה לא מתחדשים, מקדם ביטחון אנרגטי וקיימות.
 • מערכות סולאריות, בגלל האופן בו הן פועלות, מאפשרות לייצר חשמל באופן עצמאי ולהפחית בצורה ניכרת את הוצאות החשמל לטווח הארוך. הן מעניקות לאנשים עצמאות מרשת החשמל הארצית ומבטיחים אספקת חשמל יציבה גם בשעות של הפסקות חשמל.
 • התפתחות התעשייה הסולארית מייצרת עוד ועוד מקומות עבודה בתחומי ייצור, התקנה, תחזוקה ומכירות. התרחבותו של התחום תורמת לצמיחה כלכלית והזדמנויות עבודה ברמות שונות של מיומנויות.

 

יישומים שימושיים של מערכות סולאריות

בשל היתרונות המשמעותיים של תאורה סולארית, ניתן ליישם פתרונות אלה בבתי מגורים ובמבנים של מסחר ותעשייה.

 • אנרגיה סולארית למגורים –
  • התקנת פאנלים סולאריים על גגות מאפשרת לבעלי בתים לייצר חשמל בעצמם. כתוצאה מכך, מתבטלת התלות ברשת החשמל המרכזית ואנשים מפסיקים לשלם את עלויות החשמל הגבוהות. מערכות אלה יכולות להעלות את ערך הנכס מאחר וחשמל הוא הוצאה משמעותית שמתבטלת בעקבות שימוש באנרגיה סולארית.
  • הסוללות הסולאריות יכולות לאחסן עודפי אנרגיה, המופקת במהלך היום, ולהשתמש בה בשעות הלילה או כאשר יש הפסקות חשמל.
  • דודי שמש משתמשים באנרגיה סולארית כדי לחמם מים. זוהי חלופה חסכונית וידידותית לסביבה לשיטות החימום המסורתיות. מערכות אלו מפחיתות, בצורה ניכרת, את צריכת החשמל הביתית.
 • אנרגיה סולארית למסחר ותעשייה –
  • חוות סולאריות משתמשות  באנרגיה סולארית להפקת חשמל לשימוש מסחרי ותעשייתי. לעתים, הן גם מזרימות כוח עודף לרשת. מתקנים אלה יכולים לתחזק קהילות שלמות ולהפחית בצורה משמעותית את פליטת הפחמן של עסקים שונים. חוות סולאריות אפשר לבנות על קרקע מדברית או באתרי תעשייה גדולים נטושים. בישראל קיימות 3 חוות סולאריות בדרום הארץ. הראשונה הוקמה בקיבוץ קטורה והשתיים האחרות באשלים ובשדה בוקר.
  • מפעלים ועסקים רבים יכולים להתקין פאנלים סולאריים במטרה להפחית עלויות תפעול ולקדם אחריות סביבתית. פתרונות סולאריים יעילים במיוחד בתעשיות עתירות אנרגיה יציבות לטווח ארוך מבחינת עלויות.

 

דרכי תאורה – שירותים מקצועיים לענף החשמל והתאורה

החברה שלנו עוסקת ביבוא, ייצור ושיווק של מגוון מוצרים ואביזרי תאורה מתקדמים. שנים של ניסיון בתחום, הובילו אותנו להתמקד בתחום של תאורה סולארית. תאורה זו שומרת על איכות הסביבה ותורמת לירידה בצריכת החשמל ובזיהום האוויר. היא שמה דגש על סביבה ועתיד נקיים יותר. משרד הביטחון ומשרד האנרגיה פועלים בקדחתנות על מנת להכניס לתודעה את גודל הפוטנציאל הגלום בתאורה סולארית.

המוצרים שלנו כוללים מגוון איכותי של מוצרים המתאימים לתאורת רחוב, תאורת גנים ותאורת שלטים. אנו דוגלים במתן שירות אישי תוך הקפדה על מקצועיות, אמינות, איכות ותמחור ריאלי. השירות שלנו הוא בסטנדרטים הגבוהים ביותר ואנו מספקים אחריות מקיפה על כל המוצרים.

לפרטים נוספים והזמנות, צרו אתנו קשר בטלפון 02-6730822 או באמצעות המייל [email protected].